Samsung M20-Blue

Број на рати: 10 рати
  • Вкупно провизиjа (СВТ 51.09%): 12 450 ден
  • Вкупен износ за отплата: 62 450 ден
  • Датум на отплата: 23.10.2020
  • Износ на рата: 6 245 ден

Овој калкулатор е од информативен карактер, доколку сакате да го порачате овој продукт на рати, ставете го во кошничка, и на прозорецот за наплата изберете плаќање на рати со Kreddy.

11,900.00ден

Përshkrim

Технички Карактеристики

OS: Android 8.1 (Oreo), upgradable to Android 9.0 (Pie); One UI

Chipset: Exynos 7904 (14 nm)

CPU: Octa-core (2×1.8 GHz Cortex-A73 & 6×1.6 GHz Cortex-A53)

GPU: Mali-G71 MP2

Меморија: microSD, up to 1 TB (dedicated slot) 32GB 3GB RAM, 64GB 4GB RAM

Екран: PLS TFT capacitive touchscreen, 16M colors 6.3 inches, 97.4 cm2 (~83.6% screen-to-body ratio) 1080 x 2340 pixels, 19.5:9 ratio (~409 ppi density)

Главна Камера: 13 MP, f/1.9, 1/3.1″, 1.12µm, PDAF 5 MP, f/2.2, 12mm (ultrawide) LED flash, panorama, HDR 1080p@30fps

Предна Камера: 8 MP, f/2.0, 25mm (wide) HDR 1080p@30fps

Димензии: 156.4 x 74.5 x 8.8 mm (6.16 x 2.93 x 0.35 in)

Тежина: 186 g (6.56 oz)

SIM: Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)