Samsung J4 Plus-Black

Број на рати: 10 рати
  • Вкупно провизиjа (СВТ 51.09%): 12 450 ден
  • Вкупен износ за отплата: 62 450 ден
  • Датум на отплата: 23.10.2020
  • Износ на рата: 6 245 ден

Овој калкулатор е од информативен карактер, доколку сакате да го порачате овој продукт на рати, ставете го во кошничка, и на прозорецот за наплата изберете плаќање на рати со Kreddy.

8,999.00ден

S’ka stok

Përshkrim

Технички Карактеристики:

OS: Android 8.1 (Oreo)

Chipset: Qualcomm MSM8917 Snapdragon 425 (28 nm)

CPU: Quad-core 1.4 GHz Cortex-A53

GPU: Adreno 308

Меморија: microSD, up to 1 TB (dedicated slot) 16GB 2GB RAM, 32GB 2GB RAM, 32GB 3GB RAM

Екран: IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors 6.0 inches, 91.4 cm2 (~73.6% screen-to-body ratio) 720 x 1480 pixels, 18.5:9 ratio (~274 ppi density)

Главна Камера: 13 MP, f/1.9, 28mm (wide), AF LED flash, panorama, HDR 1080p@30fps

Предна Камера: 5 MP, f/2.2 LED flash

Димензии: 161.4 x 76.9 x 7.9 mm (6.35 x 3.03 x 0.31 in)

Тежина: 178 g (6.28 oz)

SIM: Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)