Samsung J3 pro (2017)

Број на рати: 10 рати
  • Вкупно провизиjа (СВТ 51.09%): 12 450 ден
  • Вкупен износ за отплата: 62 450 ден
  • Датум на отплата: 23.10.2020
  • Износ на рата: 6 245 ден

Овој калкулатор е од информативен карактер, доколку сакате да го порачате овој продукт на рати, ставете го во кошничка, и на прозорецот за наплата изберете плаќање на рати со Kreddy.

8,999.00ден

S’ka stok

Përshkrim

Технички Карактеристики

OS: Android 5.1 (Lollipop)

Chipset: Qualcomm MSM8916 Snapdragon 410 (28 nm)

CPU: Quad-core 1.2 GHz Cortex-A53

GPU: Adreno 306

Меморија: microSD, up to 256 GB (dedicated slot) 16GB 2GB RAM

Екран: Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors 5.0 inches, 68.9 cm2 (~68.0% screen-to-body ratio) 720 x 1280 pixels, 16:9 ratio (~294 ppi density)

Главна Камера: 8 MP, f/2.2, AF LED flash, HDR 1080p@30fps

Предна Камера: 5 MP, f/2.2

Димензии: 142.2 x 71.3 x 8 mm (5.60 x 2.81 x 0.31 in)

Тежина: 139 g (4.90 oz)

SIM: Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)