Samsung A20E black

Број на рати: 10 рати
  • Вкупно провизиjа (СВТ 51.09%): 12 450 ден
  • Вкупен износ за отплата: 62 450 ден
  • Датум на отплата: 23.10.2020
  • Износ на рата: 6 245 ден

Овој калкулатор е од информативен карактер, доколку сакате да го порачате овој продукт на рати, ставете го во кошничка, и на прозорецот за наплата изберете плаќање на рати со Kreddy.

9,490.00ден

Përshkrim

Технички Карактеристики

OS: Android 9.0 (Pie); One UI

Chipset: Exynos 7884 (14 nm)

CPU: Octa-core (2×1.6 GHz Cortex-A73 & 6×1.35 GHz Cortex-A53)

GPU: Mali-G71 MP2

Меморија: microSD, up to 1 TB (dedicated slot) 32GB 3GB RAM

Екран: PLS TFT capacitive touchscreen, 16M colors 5.8 inches, 82.6 cm2 (~80.4% screen-to-body ratio) 720 x 1560 pixels, 19.5:9 ratio (~296 ppi density)

Главна Камера: 13 MP, f/1.9, 28mm (wide), AF 5 MP, f/2.2, 12mm (ultrawide) LED flash, panorama, HDR 1080p@30fps

Предна Камера: 8 MP, f/2.0

Димензии: 147.4 x 69.7 x 8.4 mm (5.80 x 2.74 x 0.33 in)

Тежина: 141 g (4.97 oz)

SIM: Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)