Lenovo K6 Note

Број на рати: 10 рати
  • Вкупно провизиjа (СВТ 51.09%): 12 450 ден
  • Вкупен износ за отплата: 62 450 ден
  • Датум на отплата: 23.10.2020
  • Износ на рата: 6 245 ден

Овој калкулатор е од информативен карактер, доколку сакате да го порачате овој продукт на рати, ставете го во кошничка, и на прозорецот за наплата изберете плаќање на рати со Kreddy.

7,990.00ден

Përshkrim

Технички Карактеристики

OS: Android 6.0 (Marshmallow)

Chipset: Qualcomm MSM8937 Snapdragon 430 (28 nm)

CPU: Octa-core 1.4 GHz Cortex-A53

GPU: Adreno 505

Меморија: microSD, up to 256 GB (uses shared SIM slot) 32GB 3GB RAM, 32GB 4GB RAM

Екран: IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors 5.5 inches, 83.4 cm2 (~72.7% screen-to-body ratio) 1080 x 1920 pixels, 16:9 ratio (~401 ppi density)

Главна Камера: 16 MP, PDAF Dual-LED dual-tone flash, HDR, panorama 1080p@30fps

Предна Камера: 8 MP

Димензии: 151 x 76 x 8.4 mm (5.94 x 2.99 x 0.33 in)

Тежина: 169 g (5.96 oz)

SIM: Single SIM (Nano-SIM) or Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)