Huawei Honor 7S DUAL- Gold

Број на рати: 10 рати
  • Вкупно провизиjа (СВТ 51.09%): 12 450 ден
  • Вкупен износ за отплата: 62 450 ден
  • Датум на отплата: 23.10.2020
  • Износ на рата: 6 245 ден

Овој калкулатор е од информативен карактер, доколку сакате да го порачате овој продукт на рати, ставете го во кошничка, и на прозорецот за наплата изберете плаќање на рати со Kreddy.

6,299.00ден

Përshkrim

Технички Карактеристики:

OS: Android 8.1 (Oreo); EMUI 8.1

Chipset: Mediatek MT6739 (28 nm)

CPU: Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53

GPU: PowerVR GE8100

Меморија: microSD, up to 256 GB (dedicated slot) 16GB 2GB RAM

Екран: LCD capacitive touchscreen, 16M colors 5.45 inches, 76.7 cm2 (~73.8% screen-to-body ratio) 720 x 1440 pixels, 18:9 ratio (~295 ppi density)

Главна Камера: 13 MP, PDAF LED flash, HDR, panorama 1080p@30fps

Предна Камера: 5 MP, LED flash (Global) 24 MP, f/2.0 (China) LED flash

Димензии: 146.5 x 70.9 x 8.3 mm (5.77 x 2.79 x 0.33 in)

Тежина: 142 g (5.01 oz)

SIM: Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)