Honor 7A- Black

Број на рати: 10 рати
  • Вкупно провизиjа (СВТ 51.09%): 12 450 ден
  • Вкупен износ за отплата: 62 450 ден
  • Датум на отплата: 23.10.2020
  • Износ на рата: 6 245 ден

Овој калкулатор е од информативен карактер, доколку сакате да го порачате овој продукт на рати, ставете го во кошничка, и на прозорецот за наплата изберете плаќање на рати со Kreddy.

7,990.00ден

Përshkrim

Технички карактеристики

OS: Android 8.0 (Oreo)

Chipset: Qualcomm MSM8937 Snapdragon 430 (28 nm)

CPU: Octa-core (4×1.4 GHz Cortex-A53 & 4×1.1 GHz Cortex A53)

GPU: Adreno 505

Меморија: microSD, up to 256 GB (dedicated slot) 32 GB, 2/3 GB RAM or 16 GB, 2 GB RAM

Екран: IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors 5.7 inches, 83.8 cm2 (~75.4% screen-to-body ratio) 720 x 1440 pixels, 18:9 ratio (~282 ppi density)

Главна Камера: Dual 13 MP, f/2.2, PDAF 2 MP, depth sensor LED flash, panorama, HDR 1080p@30fps

Предна Камера: 8 MP, f/2.0 LED flash

Димензии: 152.4 x 73 x 7.8 mm (6.00 x 2.87 x 0.31 in)

Тежина: 150 g

SIM: Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)