Samsung A40-Blue

Број на рати: 10 рати
  • Вкупно провизиjа (СВТ 51.09%): 12 450 ден
  • Вкупен износ за отплата: 62 450 ден
  • Датум на отплата: 23.10.2020
  • Износ на рата: 6 245 ден

Овој калкулатор е од информативен карактер, доколку сакате да го порачате овој продукт на рати, ставете го во кошничка, и на прозорецот за наплата изберете плаќање на рати со Kreddy.

15,499.00ден

Categories: ,

Description

Технички Карактеристики:

OS: Android 9.0 (Pie)

Chipset: Exynos 7904 (14 nm)

CPU: Octa-core (2×1.77 GHz Cortex-A73 & 6×1.59 GHz Cortex-A53)

GPU: Mali-G71 MP2

Меморија: microSD, up to 1 TB (dedicated slot) 64GB 4GB RAM

Екран: Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors 5.9 inches, 85.5 cm2 (~85.5% screen-to-body ratio) 1080 x 2340 pixels, 9.5:9 ratio (~437 ppi density) Corning Gorilla Glass 3

Главна Камера: 16 MP, f/1.7, 26mm (wide), PDAF 5 MP, f/2.2, 13mm (ultrawide) LED flash, panorama, HDR 1080p@30fps

Предна Камера: 25 MP, f/2.0, 25mm (wide) 1080p@30fps

Димензии: 144.4 x 69.2 x 7.9 mm (5.69 x 2.72 x 0.31 in)

Тежина: 140 g (4.94 oz)

SIM: Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)