Samsung A30-White

Број на рати: 10 рати
  • Вкупно провизиjа (СВТ 51.09%): 12 450 ден
  • Вкупен износ за отплата: 62 450 ден
  • Датум на отплата: 23.10.2020
  • Износ на рата: 6 245 ден

Овој калкулатор е од информативен карактер, доколку сакате да го порачате овој продукт на рати, ставете го во кошничка, и на прозорецот за наплата изберете плаќање на рати со Kreddy.

13,499.00ден

Categories: ,

Description

Технички Карактеристики

OS: Android 9.0 (Pie)

Chipset: Exynos 7904 (14 nm)

CPU: Octa-core (2×1.8 GHz Cortex-A73 & 6×1.6 GHz Cortex-A53)

GPU: Mali-G71 MP2

Меморија: microSD, up to 1 TB (dedicated slot) 32GB 3GB RAM, 64GB 4GB RAM

Екран: Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors 6.4 inches, 100.5 cm2 (~84.9% screen-to-body ratio) 1080 x 2340 pixels,  9.5:9 ratio (~403 ppi density) Corning Gorilla Glass 3

Главна Камера: 16 MP, f/1.7, PDAF 5 MP, f/2.2, 12mm, (ultrawide) LED flash, panorama, HDR 1080p@30fps

Предна Камера: 16 MP, f/2.0 1080p@30fps

Димензии: 158.5 x 74.7 x 7.7 mm (6.24 x 2.94 x 0.30 in)

Тежина: 165 g (5.82 oz)

SIM: Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)