Samsung A10 Black

Број на рати: 10 рати
  • Вкупно провизиjа (СВТ 51.09%): 12 450 ден
  • Вкупен износ за отплата: 62 450 ден
  • Датум на отплата: 23.10.2020
  • Износ на рата: 6 245 ден

Овој калкулатор е од информативен карактер, доколку сакате да го порачате овој продукт на рати, ставете го во кошничка, и на прозорецот за наплата изберете плаќање на рати со Kreddy.

8,999.00ден

Categories: ,

Description

Технички Карактеристики

OS: Android 9.0 (Pie)

Chipset: Exynos 7884 (14 nm)

CPU: Octa-core (2×1.6 GHz Cortex-A73 & 6×1.35 GHz Cortex-A53)

GPU: Mali-G71 MP2

Меморија: microSD, up to 1 TB (dedicated slot) 32GB 2GB RAM, 32GB 4GB RAM

Екран: IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors 6.2 inches, 95.9 cm2 (~81.6% screen-to-body ratio) 720 x 1520 pixels, 19:9 ratio (~271 ppi density)

Главна Камера: 13 MP, f/1.9, 28mm (wide), AF LED flash, panorama, HDR 1080p@30fps

Предна Камера: 5 MP, f/2.0 LED flash

Димензии: 155.6 x 75.6 x 7.9 mm (6.13 x 2.98 x 0.31 in)

Тежина: 168 g (5.93 oz)

SIM: Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)