Нокиа 5DS-Black

Број на рати: 10 рати
  • Вкупно провизиjа (СВТ 51.09%): 12 450 ден
  • Вкупен износ за отплата: 62 450 ден
  • Датум на отплата: 23.10.2020
  • Износ на рата: 6 245 ден

Овој калкулатор е од информативен карактер, доколку сакате да го порачате овој продукт на рати, ставете го во кошничка, и на прозорецот за наплата изберете плаќање на рати со Kreddy.

6,990.00ден

Categories: ,

Description

Технички карактеристики

OS: Android 7.1.1 (Nougat), upgradable to Android 8.0 (Oreo)

Chipset: Qualcomm MSM8937 Snapdragon 430 (28 nm)

CPU: Octa-core 1.4 GHz Cortex-A53

GPU: Adreno 505

Меморија: microSD, up to 256 GB (dedicated slot) 16 GB, 2/3 GB RAM

Екран: IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors 5.2 inches, 74.5 cm2 (~68.7% screen-to-body ratio) 720 x 1280 pixels, 16:9 ratio ~282 ppi density)

Главна Камера: 13 MP, f/2.0, 1/3″, 1.12µm, PDAF Dual-LED dual-tone flash, HDR 1080p@30fps

Предна Камера: 8 MP, f/2.0, 1/4″, 1.12µm

Димензии: 149.7 x 72.5 x 8 mm (5.89 x 2.85 x 0.31 in)

Тежина: 160 g

SIM: Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)