Huawei Y7 PRO 2019

Број на рати: 10 рати
  • Вкупно провизиjа (СВТ 51.09%): 12 450 ден
  • Вкупен износ за отплата: 62 450 ден
  • Датум на отплата: 23.10.2020
  • Износ на рата: 6 245 ден

Овој калкулатор е од информативен карактер, доколку сакате да го порачате овој продукт на рати, ставете го во кошничка, и на прозорецот за наплата изберете плаќање на рати со Kreddy.

11,299.00ден

Categories: ,

Description

Технички Карактеристики

OS: Android 8.1 (Oreo); EMUI 8.2

Chipset: Qualcomm SDM450 Snapdragon 450 (14 nm)

CPU: Octa-core 1.8 GHz Cortex-A53

GPU: Adreno 506

Меморија: microSD, up to 1 TB (uses shared SIM slot) 32GB 3GB RAM, 64GB 4GB RAM, 128GB 4GB RAM

Екран: IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors 6.26 inches, 97.8 cm2 (~80.0% screen-to-body ratio) 720 x 1520 pixels, 19:9 ratio (~269 ppi density)

Главна Камера: 13 MP, f/1.8, PDAF 2 MP, depth sensor LED flash, HDR, panorama
1080p@30fps

Предна Камера: 16 MP HDR 1080p@30fps

Димензии: 158.9 x 76.9 x 8.1 mm (6.26 x 3.03 x 0.32 in)

Тежина: 168 g (5.93 oz)

SIM: Hybrid Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)