Huawei Honor Y6 2018

Број на рати: 10 рати
  • Вкупно провизиjа (СВТ 51.09%): 12 450 ден
  • Вкупен износ за отплата: 62 450 ден
  • Датум на отплата: 23.10.2020
  • Износ на рата: 6 245 ден

Овој калкулатор е од информативен карактер, доколку сакате да го порачате овој продукт на рати, ставете го во кошничка, и на прозорецот за наплата изберете плаќање на рати со Kreddy.

7,999.00ден

Out of stock

Categories: ,

Description

Технички Карактеристики

OS: Android 8.0 (Oreo); EMUI 8

Chipset: Qualcomm MSM8917 Snapdragon 425 (28 nm)

CPU: Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53

GPU: Adreno 308

Меморија: microSD, up to 256 GB (dedicated slot) 16GB 2GB RAM

Екран: S-IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors 5.7 inches, 83.8 cm2 (~75.4% screen-to-body ratio) 720 x 1440 pixels, 18:9 ratio (~282 ppi density)

Главна Камера: 13 MP, PDAF LED flash, HDR, panorama 1080p@30fps

Предна Камера: 5 MP LED flash

Димензии: 152.4 x 73 x 7.8 mm (6.00 x 2.87 x 0.31 in)

Тежина: 150 g (5.29 oz)

SIM: Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)