Huawei Honor Y5 2019

Број на рати: 10 рати
  • Вкупно провизиjа (СВТ 51.09%): 12 450 ден
  • Вкупен износ за отплата: 62 450 ден
  • Датум на отплата: 23.10.2020
  • Износ на рата: 6 245 ден

Овој калкулатор е од информативен карактер, доколку сакате да го порачате овој продукт на рати, ставете го во кошничка, и на прозорецот за наплата изберете плаќање на рати со Kreddy.

5,990.00ден

Categories: ,

Description

Технички Карактеристики

OS: Android 9.0 (Pie); EMUI 9.1

Chipset: Mediatek MT6761 Helio A22 (12 nm)

CPU: Quad-core 1.5 GHz Cortex-A53

GPU: PowerVR GE8320

Меморија: microSD, up to 256 GB (dedicated slot) 16GB 2GB RAM, 32GB 2GB RAM

Екран: IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors 5.71 inches, 81.4 cm2 (~78.1% screen-to-body ratio) 720 x 1520 pixels, 19:9 ratio (~295 ppi density)

Главна Камера: 13 MP, f/1.8, PDAF LED flash, HDR, panorama 1080p@30fps

Предна Камера: 5 MP, f/2.2

Димензии: 147.1 x 70.8 x 8.5 mm (5.79 x 2.79 x 0.33 in)

Тежина: 146 g (5.15 oz)

SIM: Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)