Coolpad TORINO

Број на рати: 10 рати
  • Вкупно провизиjа (СВТ 51.09%): 12 450 ден
  • Вкупен износ за отплата: 62 450 ден
  • Датум на отплата: 23.10.2020
  • Износ на рата: 6 245 ден

Овој калкулатор е од информативен карактер, доколку сакате да го порачате овој продукт на рати, ставете го во кошничка, и на прозорецот за наплата изберете плаќање на рати со Kreddy.

7,999.00ден

Технички Карактеристики

OS: Android 5.1 (Lollipop); Cool UI 8

Chipset: Qualcomm MSM8952 Snapdragon 617 (28 nm)

CPU: Octa-core (4×1.36 GHz Cortex-A53 & 4×1.0 GHz Cortex-A53)

GPU: Adreno 405

Меморија: microSD, up to 32 GB (uses shared SIM slot) 16GB 3GB RAM

Екран: IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors 5.5 inches, 83.4 cm2 (~70.8% screen-to-body ratio) 720 x 1280 pixels, 16:9 ratio (~267 ppi density)

Главна Камера: 13 MP, f/2.2, AF LED flash, panorama 1080p@30fps

Предна Камера: 5 MP, f/2.2 1080p@30fps

Димензии: 154 x 76.5 x 8.7 mm (6.06 x 3.01 x 0.34 in)

Тежина: 163 g (5.75 oz)

SIM: Hybrid Dual SIM

Categories: ,