Samsung M10-Black

Број на рати: 10 рати
  • Вкупно провизиjа (СВТ 51.09%): 12 450 ден
  • Вкупен износ за отплата: 62 450 ден
  • Датум на отплата: 23.10.2020
  • Износ на рата: 6 245 ден

Овој калкулатор е од информативен карактер, доколку сакате да го порачате овој продукт на рати, ставете го во кошничка, и на прозорецот за наплата изберете плаќање на рати со Kreddy.

9,999.00ден

Description

Технички Карактеристики

OS: Android 8.1 (Oreo), upgradable to Android 9.0 (Pie); One UI

Chipset: Exynos 7870 Octa (14 nm)

CPU: Quad-core 1.4 GHz Cortex-A53

GPU: Mali-T830 MP1

Меморија: microSD, up to 1 TB (dedicated slot) 16GB 2GB RAM, 32GB 3GB RAM

Екран: PLS TFT capacitive touchscreen, 16M colors 6.22 inches, 96.6 cm2 (~82.1% screen-to-body ratio) 720 x 1520 pixels, 19:9 ratio (~270 ppi density)

Главна Камера: 13 MP, f/1.9, 27mm (wide), 1/3.1″, 1.12µm, PDAF 5 MP, f/2.2, 12mm (ultrawide) LED flash, panorama, HDR 1080p@30fps

Предна Камера: 5 MP, f/2.0, 32mm (normal) HDR 1080p@30fps

Димензии: 155.6 x 75.6 x 7.7 mm (6.13 x 2.98 x 0.30 in)

Тежина: 163 g (5.75 oz)

SIM: Dual SIM (Micro-SIM, dual stand-by)